Wspieramy Tyskie Sokoły

Jedząc w Osterii wspierasz Tychy Falcons

Miło nam poinformować, że w sezonie 2018 wspieramy tyską drużynę futbolu amerykańskiego Tychy Falcons.

Od marca do końca września pomagamy chłopakom nabrać masy, karmimy ich naszymi makaronami, pizzami, mięsami i owocami morza, żeby mieli siłę i moc do stawania w szranki z najlepszymi drużynami w Polsce tej dyscypliny sportu.

Liczymy, że i Państwo staną na wysokości zadania i będą kibicować naszym chłopakom.

W ramach przypomnienia i ciekawostek, drużyna Tychy Falcons powstała z inicjatywy Pawła Chwedczuka oraz Arkadiusza Wojtasika. Pierwszy trening odbył się 13 lipca 2008 roku, wzięło w nim udział 13 osób. Wpis do ewidencji stowarzyszeń został uzyskany 3 kwietnia 2010 roku, niespełna rok po pierwszym treningu.

Pierwszy sparing Tychy Falcons odbył się 7 listopada 2010 roku. Mecz odbył się w Częstochowie z lokalną drużyną Saints. Spotkanie wygrała drużyna Tychy Falcons 14:13.

Wcześniej drużyna grała w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Od 2017, 19 klubów futbolu amerykańskiego, w tym 4 kluby Top ligi, a w tym Tychy Falcons, grają w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Sezon 2018 to pierwszy sezon w nowych strukturach.

Obecnie Falconsi są w Lidze Futbolu Amerykańskiego (LFA 1 – grupa A) jedną z 4 najlepszych drużyn w Polsce, wśród takich wyjadaczy jak Panthers Wrocław (Panthers to najbardziej utytułowana drużyna w Polsce, jedna z kilkunastu najlepszych w Europie), Seahawks Gdynia, Lowlanders Białystok.

Zapraszamy na mecze i do kibicowania oraz śledzenia tabel rozgrywek.