PastaPestoDay 19-25 listopada pomagamy mieszkańcom Genui

Zjedz w Osterii makaron z pesto i pomóż mieszkańcom Genui

#PastaPestoDay – zjedz pastę z pesto i pomóż Genui

Posmakuj oryginalnego makaronu z pesto i pomóż Genui i Ligurii!

19-25 listopada pomagamy poszkodowanym w tragedii mieszkańcom tego regionu. Pytaj o makaron z pesto Genovese w specjalnej cenie i wspieraj włoską Genuę!

Pesto Genovese jest drugim najczęściej używanym sosem na świecie. To kandydat do niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. To także synonim i symbol Genui i Ligurii, który jest kochany i doceniany na całym świecie.

Z tego powodu będzie głównym bohaterem #PastaPestoDay w ramach „Włoskiego Tygodnia Kulinarnego na Świecie”, który w tym roku odbędzie się na całym świecie, w certyfikowanych włoskich restauracjach, w dniach od 19 do 25 listopada.

Serwując makaron z pesto, jak wiele włoskich restauracji na świecie w tym samym czasie, solidaryzujemy się z ludnością regionu Liguria i Genuą.

Idea jest taka, by od każdej sprzedanej porcji przekazać 2 euro na pomoc dla Genui. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie zebrać sporo pieniędzy, które przekażemy na specjalne konto gminy Genua. Pieniądze zostaną przekazane potrzebującym, którzy ucierpieli w tragedii z 14 sierpnia.

Wierzymy, że cały świat, poprzez smak pesto, zjednoczy się solidarnie z Genuą!

Na www.pastapestoday.it możecie znaleźć listę uczestniczących restauracji!

Zapraszamy do rezerwacji miejsc: