Tydzień Kuchni Włoskiej na Świecie w Osteria le botti

Tydzień kuchni włoskiej na świecie Extraordynary Italian Taste w Osteria le botti w Tychach

Od 20 do 26 listopada odbędzie się “Tydzień kuchni włoskiej na świecie – The Extraordinary Italian Taste”. To już kolejna edycja wydarzenia po ogromnym sukcesie z ubiegłego roku. Celem wydarzenia jest promowanie na poziomie międzynarodowym walorów oraz tradycji kuchni włoskiej.

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO REZERWACJI STOLIKÓW
📌 tel.: 790 771 778
📌 lub przez stronę www.osterialebotti.pl/menu/
 
W tych dniach serwujemy specjalne menu oparte na owocach morza i rybach, z użyciem wyjątkowych produktów regionalnych, w cenie 70 zł/osoba.
Oto MENU Tygodnia Kuchni Włoskiej na Świecie:
✔️Pepata di cozze alla siciliana (Mule na białym winie po sycylijsku)
✔️Tagliolini al nero di seppia ca’ muddica (Czarny makaron tagliolini z anchois i sycylijskimi pomidorkami daktylowymi -datterini IGP)
✔️Spigola al cartoccio con pomodori Pachino e cappero di Pantelleria (Okoń morski w papilotach z sycylijskimi pomidorkami z Pachino IGP i kaparami z Pantelleria IGP)
✔️Sorbetto al limone e caffè (Sorbet cytrynowy + kawa)
✔️Bicchiere di vino bianco (Kieliszek białego wina)

Wydarzenie wspiera rząd włoski poprzez wyjątkowy projekt Made in Italy, a także Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce, Ambasada oraz Instytuty Kultury Włoskiej publikując informacje prasowe oraz prowadząc działania promocyjne na stronach internetowych oraz w social mediach.

Projekt „Tydzień kuchni włoskiej na świecie – The Extraordinary Italian Taste” skierowany jest do wszysykich włoskich restauracji w Polsce, które zaproponują menu nawiązujące do smaków oraz tradycji prawdziwej kuchni włoskiej.